پیام‌های شما- بخش اول

28 اسفند 1391

بیش از چهار سال از فعالیت وبگاه عروض می‌گذرد. در این سال‌ها پیام‌های زیادی از طرف بازدیدکنندگان به ما ارسال شده است ولی به دلیل مشغله کاری فرصت پاسخگویی به تک تک پیام‌های شما عزیزان دست نیافت. گرچه به بسیاری از پیام‌ها پاسخ داده شده ولی به رسم تشکر برخی از پیام‌های بازدیدکنندگان را در این مطلب آورده‌ایم.

برخی پیام‌ها، تشکر از راه‌اندازی این سامانه بوده که ما هم به نوبه خود از اظهار لطف این عزیزان تشکر می‌کنیم. برخی پیام‌ها نیز درخواست‌هایی بوده که از عهده مدیریت وبگاه عروض خارج بوده، از این عزیزان به دلیل عدم توانایی خویش در پاسخگویی به درخواستشان عذرخواهی می‌نماییم. درخواست برخی از این عزیزان را در این نوشته قرار دادیم تا شاید بازدیدکنندگان وبگاه بتوانند به این درخواست‌ها پاسخ دهند.

بخشی از پیام‌ها گزارش خطا در سامانه و انتقاد از عملکرد ضعیف آن بود. ضمن پوزش بابت خطاهای موجود باید توجه این عزیزان را به این نکته جلب نماییم که این وبگاه آزمایشی بوده و هیچ‌گاه ادعا نکرده وزن تشخیص داده شده کاملا صحیح است. همانطور که در گزارشات موجود در وبگاه آورده شده، برازندگی بالاتر نشان‌دهنده میزان صحت پاسخ است.

در پایان باید تشکر دوباره‌ای از دوستانی داشته باشیم که در انجام این پروژه ما را یاری رسانده‌اند. ما نیز به رسم قدردانی از کمک خالصانه این دوستان، تا زمانی که توان داشته باشیم، خدمت‌رسانی این وبگاه را به صورت رایگان ادامه می‌دهیم. لازم به ذکر است هزینه نگهداری این وبگاه به دلیل علاقه شخصی گرداننده وبگاه، بدون کمک نهادهای دولتی و خصوصی و به صورت شخصی تامین می‌گردد.

نام: خدیجه ده نمکی

موضوع: وزن شعر

پیام:

جای آن دارد که اززحمات فراوان و پشت کارتان قدردانی کنیم .با امید به پیشرفت های بیشترشما در این زمینه با دانش اندک خود آماده‌ی هر کمکی با بضاعت اندک خود می‌باشم

وبگاه عروض: بابت زحمات شما بسیار ممنونیم.

نام: masood azizi

موضوع: تجزیه ترکیب عربی

پیام:

سلام در مورد تجزیه ترکیب در زبان عربی چطور میشود کار کرد. من طلبه هستم دوست دارم برای زبان های فارسی وعربی کار نقش کلمات در جمله را به صورت رایانه ای دنبال کنم.

وبگاه عروض: این سایت تنها در زمینه شعر فارسی فارسی فعالیت می‌کند.

نام: آیدین

پیام:

با سلام برنامه بسیار بسیار عالی است بهتر است نام بحر را نیز ذکر کنید.

نام: بهنام

موضوع: ادبیات

پیام:

لطفا مثلا 4بیت را یکجا وزن و عروض اش را بگوییداگه ممکنه جواب سوالمو در همین وبلاگ بگویید

نام: امير آزاده دل

پیام:

منم شيوه اي رو براي خودم دارم كه فكر مي كنم عروض رو ساده كرده خيلي مايل هستم كه داده ها مونو بررسي كنيم شايد بتونيم به همديگه كمك كنيم پوپر ميگه امكان دارد كه من بر خطا باشم و شما بر صواب اما با بذل كوشش هر دوي ما مي توانيم به حقيقت نزديك شويم.

نام: میلاد قزللو

موضوع: گسترش برنامه

پیام:

درود بر شما دوستان گرامی، برنامه‌تان را استفاده کردم، برنامه بسیار خوبی است. امیدوارم روز به روز پیشرفت کنید. چند وقتی است ایده‌ای در ذهنم دارم مبنی بر ساخت برنامه‌ای رایانه‌ای برای کمک در سرودن شعر. به نظر من برنامه‌ی مفیدی خواهد بود. من خودم شاعر هستم و این برنامه را پسندیدم.

نام: شیما علی زاده

موضوع: همکاری

پیام:

با سلام پروژه من در زمینه شبکه عصبی پرسپترون بوده است و اگر بتوانم خوشحال می شوم در این پروژه همکاری کنم.

نام: زينت نور

پیام:

با سلام و محبت به كاركنان سايت پربار عروض . رشته من كمپوترانفورميشن است و من مي توانم در بخش صدا و سونت در صورت خواسته باشيد .  براي آواها كاري كنم با شما كمك كنم يعني اتصال بخش صوتي در صورتيكه فايل صوتي ترتيب شود. يا كارهاي ديزايين وغيره . سايت من نگاه  در پرشين  است.

نام: هادي

موضوع: اشكال

پیام:

اينكه اگه مجموعه اي از حروف بي معني رو هم بدي سيستم عروض براش وزن پيدا ميكنه كه اگه برطرف بشه خيلي مفيد واقع ميشه

وبگاه عروض: سامانه عروض معنای عبارت ورودی را متوجه نمی‌شود، بنابراین هر عبارتی را وزن‌یابی می‌کند. در صورت ورود حروف بدون معنا، وزن با برازندگی پایین نشان‌دهنده‌ی غلط بودن عبارت است.

نام: محفوظ

موضوع: پيشنهاد

پیام:

سلام خداقوت اگرمقوله قافيه رانيزبه مجموعه تان اضافه كنيدعالي ميشودهرچندكه ميدانم تاهمينجاهم كلي صرف وقت كرده ايد. سواد ادبي وكامپيوتر من بسيارناچيزاست اما همين را ميدانم كه زمان آن رسيده كه مبحث ادبيات مانيزخصوصا شاخه هاي فني آن دستي به رايانه داشته باشند. باكمال ميل هركاري ازدستم برآيدانجام ميدهم .راستي شخصي كه خودشان را مجيري معرفي كرده اند بهتراست مختصري از بيوگرافي وتجربيات و تحصيلاتشان را درسايت بگذارند. پيروزباشيد

وبگاه عروض: ان شاء الله در آینده مقوله قافیه نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نام: ندا جعفری

پیام:

با سلام جدا کار زیبا و منحصر به فرد شما را تحسین می کنم و از اینکه اینرا از طریق اینترنت در اختیار سایرین قرار دادید جدا متشکرم.امیدوارم همیشه و در همه زمینه ها موفق باشید.

نام: علی حیدری معاف

موضوع: نرم افزار بررسی وزن شعر

پیام:

سلام ضمن ابراز احترام خواهشمندم بفرمایید که این نرم افزار که برای یافتن وزن شعر دارین رو چطور میشه خرید؟؟ با نهایت احترام وبگاه عروض: این نرم‌افزار به صورت رایگان برای استفاده فارسی‌زبانان بر روی بستر اینترنت قرار داده شده است. مدیریت وبگاه عروض قصد استفاده تجاری از این برنامه را ندارد.

نام: رضا مصطفایی

موضوع: ویرایش

پیام:

با سلام وعرض خسته نباشید حضور اساتید محترم اینجانب مجموعه شعری دارم که می خواهم ویراستاری گردد .با سایت شما آشنا شدم ضمن خرسندی و تشکر از زحماتتان لطفا مرا راهنمایی فرمایید. ضمنن وب لاگ اینجانب بنام abtarang.blogfa.com به راه است و اولین کتاب من بنام ازآب تا رنگ به طبع رسیده است. منتظرلطف شما می مانم. وبگاه عروض: گرچه وبگاه عروض با استاتید ادبیات در ارتباط است ولی زمینه کاری این وبگاه، ادبیات (به خصوص عروض) و رایانه است. موفق باشید.

استفاده از پایگاه عروض رایگان است اما اگر بخواهید می‌توانید از عروض حمایت مادی یا معنوی کنید.

حمایت مالی

در شبکه‌های اجتماعی، عروض را معرفی کنید.